:

:

:

Eshab-ı Kehf Platformundan Basın Açıklaması

Eshabı Kehf Platformu üye sivil toplum kuruluşları ve Tarsuslu Müslümanlar olarak Firavunlaşan Sisi cuntasının Mısır’daki İdam Kararlarını Kınıyoruz!
Tarih: 8 Mart 2019 Cuma 19:58
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Eshab-ı Kehf  Platformundan Basın Açıklaması
-

Eshabı Kehf  Platformu üye sivil toplum kuruluşları ve Tarsuslu Müslümanlar olarak Firavunlaşan Sisi cuntasının Mısır’daki İdam Kararlarını Kınıyoruz! Geldiğimiz nokta itibari ile emperyalist dünyanın ve işbirlikçi kukla bazı Arap ülkelerinin desteğini alan Sisi, dünyanın kör  vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak 3 Temmuz 2013 yılında yaptığı darbede Rabia meydanında binlerce masum  insanı katlettiğini hatırlayalım. Arkasından kurulan tiyatrodan farksız mahkemelerde 165 kardeşimiz idam edilmiş 600 ü aşkın kardeşimizde işkenceler altında idam edilmeyi beklemektedirler.

Cuntanın kurduğu despotik kukla yargısı ülkedeki darbeyi meşrulaştırma girişimi ve  hukuk cinayeti işleyen siyasi bir çeteden öteye geçememektedir. Geçen Eylül ayı içerisinde, Mısır’da mahkemenin aralarında Şehit Esma’nın babası Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci’nin de bulunduğu 75 sanık hakkında idam kararı verdiği belirtildi ve geçtiğimiz günlerdede  9 kardeşimiz cunta hükümeti  tarafından haksız yere idam edildi.Ve yine bu Salı günü Mısır zindanlarında üç yıldır tecrit altında kimseyle görüşülmesine izin verilmeyen Muhammed El Biltaci de şehit edildi.Daha önce Şehid edilen kızı Esmaya ithafen Sevgili kızım ve değerli öğretmenim...

Sana elveda demiyorum bilakis yarın görüşmek üzere demişti.Ve Rabbi onun bu talebine cevap verdi ve inşallah kızıyla cennet bahçelerinde buluşmak üzere şehadet şerbetini o da tattı.

Sisi cuntası, arkasına aldığı emperyalist ülkelerin doğrudan, insanlığın sessizliğinin dolaylı desteği ile her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. BM’nin idamları durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin “ah”ları arş-ı alaya ulaşırken, ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. Sisi’nin destekçilerinin idamları görmezden gelmek şöyle dursun aksine “terörle mücadele(!)” yalanıyla desteklediği bir vasatı yaşıyoruz.

Maide suresinde Allah buyuruyorki : “…Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur….” Maide 32

Mısır’da yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki dünyada saflar nettir. Bir tarafta emperyalizm ve onların işbirlikçi kuklaları; diğer tarafta sömürülen ve ezilen kitlelerle onların sesi olma onurunu canlarıyla ödeyen vicdanlı insanlar. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük nutku çekenlerle İslam dünyasını kana bulayanlar aynı safta ve aynı kesimler.

Bugün bütün İslam dünyası benzer bir saldırı altında. Bangladeş hükümeti Müslüman âlimleri ve önderleri idam ediyor; dünya sessiz. Çin’de Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz idam ediliyor, bir milyon Doğu Türkistanlı kamplarda işkence görüyor; dünya sessiz. Filistin’de her gün siviller, masumlar katlediliyor; dünya sessiz. Arakan’da idamlar, katliamlar, sürgünlerle soykırım uygulanıyor; dünya sessiz. Yemen’de masumlar katledilip, halk açlığın soğuk ellerine terk ediliyor; dünya sessiz. Suriye’de her gün varil bombaları, kimyasallar, işkence ve tecavüzlerle insanlık yok ediliyor; dünya sessiz. İslam dünyasının neresine bakarsanız kan, savaş, katliam, idam…

Eshabı Kehf Platformu olarak, Cunta yönetiminin uyguladığı Mısır’daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında, hak ve adaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrısı yapıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatını ve Uluslar arası toplumlara acil toplanma çağrısı yapıyoruz.

Tarsus’taki Müslümanlar olarak Mısır’daki Müslümanların ve onların meşru liderinin yanındayız. Zalimleri dünyada da ahirette de bekleyen hüsrandır! Zulüm ile âbad olunmaz. Cuntacı Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır’da idam edilen gençlerimizin şehadetleri vesilesiyle kendilerine rahmet, ailelerine ve bütün İslam ümmetine başsağlığı diliyor, Mısır zindanlarındaki masum ve mazlum kardeşlerimizle dayanışma irademizi bir kez daha ifade ediyoruz.

Son olarak İbrahim Suresinin 42. Ayetinde ifade buyurulduğu üzere Rabbimizin şu fermanıyla basın açıklamasını bitirmek istiyoruz” Sakın, Allah'ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Sadece Allah onları, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.

Basın Açıklaması kılınan gıyabi cenaze namazı ile son buldu.

Bu haber toplam 252 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Medya ©2010 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): 1