:

:

:

Sağlam: ABD’nin terör saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, ABD’nin, Irak’ın başkenti Bağdat’ta İran ve Irak askeri yetkililerini hedef alan terör saldırısını şiddetle tel’in ettiğini belirterek İran ve Irak yönetimleri ile halklarına başsağlığı dileklerini iletti.
Tarih: 5 Ocak 2020 Pazar 13:37
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sağlam: ABD’nin terör saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz
-

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, ABD’nin, Irak’ın başkenti Bağdat’ta İran ve Irak askeri yetkililerini hedef alan terör saldırısını şiddetle kınadığını söyledi.

Sağlam, Amerika’nın savaşının İslam ile olduğunun altını çizerek ABD’nin Sünni ve Şii ayırımı yapmadan kendi çıkarı için tehlikeli gördüğü her kesimi hedef aldığını belirtti.

Uluslararası kamuoyunu ve kuruluşlarını, dünya barışını ve istikrarını tehdit eden bu ve benzeri olaylara güçlü bir tepki vermeye davet eden Sağlam, Irak ve İran yönetimlerine ve halklarına, taziye ve başsağlığı dileklerini sundu.

"Terör saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz"

Sağlam'ın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Irak’ın başkenti Bağdat’ta, Irak ve İran askeri yetkilileri, emperyalist ABD tarafından katledilmiştir. Bağımsız bir ülkenin egemenliğini ihlal ederek, toprakları içerisinde saldırı düzenlemek uluslararası hukuka aykırıdır. Herhangi bir devlet veya ABD tarafından bunun yapılmış olması saldırıyı meşrulaştırmaz. Yapılan saldırı bir terör eylemidir.

Bu terör saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz."

"Amerika’nın savaşı İslam iledir"

"Amerika, çıkarlarına zarar veren veya emperyalist hedeflerinin önünde engel olarak gördüğü kişi ve kurumlara yönelik her türlü saldırıda bulunmayı kendisinde bir hak olarak görmektedir. Bu bakış açısı sadece bir bölge için değil bütün dünyada barış ve istikrarı tehlikeye atmaktadır. Amerika’nın sınır tanımaz egemenliğini kabul etmek, kendi egemenliğinden vazgeçmektir.

Ümmetin bir unsuruna hariçten bir saldırı, ümmet dayanışmasının güçlenmesine ve birleşmesine vesile olması gerekirken, maalesef bu saldırılar Müslümanların arasını daha da açmaktadır. Bu da küresel emperyalistlerin hedeflerine hizmet etmekte ve daha pervasızlaşmalarına neden olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki Amerika’nın savaşı İslam iledir. Sünni ve Şii ayırımı yapmadan kendi çıkarı için tehlikeli gördüğü her kesimi hedef almaktadır."

"Çekiştikçe ümmet izzetini yitirmektedir"

"Allah’ın (celle celaluhu) "Çekişmeyin" emrine rağmen çekiştikçe ümmet izzetini yitirmektedir.

Bu saldırı bir kez daha göstermiştir ki; Müslümanlar olarak kendi aramızdaki çekişmeyi bitirip başta ABD olmak üzere bütün emperyalist güçleri memleketlerimizden çıkarmadığımız müddetçe, Ümmet içerisinde asla huzur ve güven ortamı hâkim olmayacaktır. Bu vesile ile iç meselelerimizi emperyalistlere havale etmeden, kendi içimizde halletmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz."

"Güçlü bir tepki vermeye davet"

"Uluslararası kamuoyunu ve kuruluşlarını, dünya barışını ve istikrarını tehdit eden bu ve benzeri olaylara güçlü bir tepki vermeye davet ediyoruz.

Bu saldırının ABD’nin İslam beldelerinden çıkarılışına ve işgal rejiminin yıkılışına vesile olmasını diliyor, şahsım ve partim adına Irak ve İran yönetimlerine ve halklarına, taziye ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum."

Bu haber toplam 274 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Medya ©2010 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): 3