:

:

:

Tarsus’tan İsrail’e Öfke Yağdı

Terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Mersin’in Tarsus ilçesinde protesto edildi. Birçok stk’nın destek verdiği protesto gösterisinde, ‘Siyonistlerin “Yahudileştirme” politikalarına emperyalistlerin desteğiyle devam ettiğine vurgu yapıldı.’
Tarih: 21 Temmuz 2017 Cuma 19:07
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’tan İsrail’e Öfke Yağdı
-

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Mersin’in Tarsus ilçesinde de protesto edildi.

Basın  açıklamasına Ashab-ı Kehf Platformuna üye Davet Ve Kardeşlik Derneği, Erdemli İnsanlar Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği, Çağrı Der, Mustazaflar Cemiyeti, Bab-I İrfan Derneği, tarsus Önder ( İmam Hatipliler ), prof. Dr. Necmettin erbakan vakfı, Anadolu Gençlik Derneği Tamsilciliği, İhh, Bereket Eli Derneği ve Diyanet Sen ile vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını, Erdemli İnsanlar Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği başkanı Yılmaz ALİNÇ okudu.

İslam ülkelerindeki kargaşaların her birinde parmağı olan Siyonist İsrail’in, Müslümanları katletmeye ve Mescid’i Aksa’da namaz kılınmasına varan engellemeleriyle aşağılık davranışlarına devam ettiğini belirten Alinç, şunları söyledi:

“Bizler çok iyi bilmekteyiz ki, Ortadoğu’da akan bütün kanların, bütün iç çekişme ve savaşların, bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak Allah’ın lanetlediği Siyonist İsrail vardır. Siyonist terör şebekesi bütün İslam ülkelerini ateşe vermekten kaçınmayacak kadar aşağılık ve sapkın bir inanca sahiptir. Katar’a yönelik saldırıların arkasında İsrail vardır. Suriye ve Irak’taki fitnenin arkasında İsrail vardır. Ortadoğu’da bulunan birçok İslam ülkesindeki İslam düşmanı yönetimlerin, diktatörlüklerin, örgütlerin arkasında yine İsrail vardır. Ümmet, Kudüs’ün kurtuluş davası etrafında birleşirse güç ve kudret sahibi olur. Vahdet ve kardeşlik sahibi olur. Evet, Kudüs davası, Filistin davası, tüm ümmetin ortak davasıdır. Bu dava, hangi mezhepten ve milletten olursak olalım bütün Müslümanları bir araya getirecek, vahdet potası içinde eritecek bir davadır. Bu alçakların 1948’den beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail terör şebekesi, birçok İslam ülkelerinin de içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü aşağılık yönteme başvurmaktan geri durmamaktadır.”

Terör rejimi İsrail’in “Yıllardır Mescidi Aksa etrafında yaptığı arkeolojik kazılardan sonra şimdi de aleni saldırganlık yolunu seçtiğine vurgu yapan Alinç, “İslam ümmeti ise, enerjisini birbirleri ile uğraşmaya harcadığı için bu tehlikeli gelişmeler karşısında Yahudilere karşı Mescid-i Aksâ’ya sahip çıkamamaktadır. Şehit Şeyh Ahmet Yasin’in deyimi ile “Ümmetin suskunluğu”, “işgalci” rejimi şımarttıkça şımartmaktadır. Bizlerin yaptığı Kınamalar akan Müslüman kanını durduramamaktadır. Ancak şunu bilelim ki, gönlünde ve gündeminde Kudüs olmayan her Müslüman bu olayda kusurludur. Çünkü Kudüs Allah’ın bizlere gönderdiği ayetlerden bir ayettir. Alimlerimizin belirttiği üzere Kudüs bizim için stratejik, politik, ekonomik bir amaç değil, imanî bir meseledir. Biz Müslümanlara göre; Mekke Allah’ın haremi, Medine Nebi (sav)’in haremi, Kudüs “ümmetin haremi” dir…” dedi.

“Mescid-i Aksâ, Allah’ın(cc) kur’anda belirtmesi ile “çevresi mübarek kılınan” kutlu bir mekan; Allah Rasûlü’nün açıkladığı üzere de “yeryüzünde Allah için kurulan ikinci mescittir.” Diyen Alinç,  Kudüs sadece Kudüslülerden sorulmayacağı için  “Önce Kudüs” diyoruz… Kudüs bir Filistin sorunu değildir. Kudüs bir Arap sorunu değil. Kudüs bir insanlık sorunudur… Kuru bir toprak davası değil, insanlığın kurtuluşunun kapısıdır Kudüs… Bunun için diyoruz ki, Kudüs’ün özgürlüğü ümmetin özgürlüğü demektir… Ümmetin özgürlüğü için bu gün, Kudüs için bir şeyler yapma, Mescid-i Aksâ’yı yalnız bırakmama günüdür… Gelin, hep birlikte sesimizi yükseltelim, bütün gücümüzle ve imanımızla Mescid-i Aksâ’ya sahip çıkalım! Bölgemizin tanınmış Alimlerinin Kudüs için yapmış oldukları çağrıyı bizler de buradan tekrar ediyoruz. Bütün Ümmet-i Muhammed’i, Ümmetin âlimlerini, kanaat önderlerini, devlet yetkililerini ve yöneticilerini, Uluslararası kurum ve kuruluşları Kudüs’ün özgürlüğü için hep birlikte harekete geçmeye, konuyu Türkiye ve dünya gündemine taşımaya, Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet ediyoruz’  dedi.

Terör rejimi İsrail aleyhine sloganların atıldığı basın açıklaması şu sözlerle noktalandı:

“Ümmetin kurtuluş ve vahdetini isteyen, Müslüman halkların özgürlüğünü isteyen tüm ülke ve cemaatlere çağrıda bulunuyoruz; ümmetin en büyük düşmanı İsrail’dir. Acı ve perişanlığımızın arkasında işgalcisi İsrail’in ve onun destekçisi şeytani güçlerin, Amerika ve diğer batılı ülkelerin topraklarımızı işgal edip talan etme emelleri yatmaktadır. Hayatı İslam ümmetine cehenneme çeviren fitne ve karmaşanın nedeni, Müslümanlar arasındaki basit ihtilaflardır. Müslümanlar olarak onlara karşı birleşmeliyiz. İş işten geçmeden, tüm İslam toprakları şeytani güçlerin ayakları altında çiğnenmeden, ümmetin can ve malı topyekün talan edilmeden dünya Müslümanları olarak uyanmalı ve vahdet içinde düşmanlarımıza karşı direnmeliyiz. Bizi birleştirecek davaya, ümmetin ana davasına, Kudüs davasına dört elle sarılmalı, bu mukaddes davayı canlı tutmalı, bu davanın etrafında bir ve beraber olarak ümmetin kurtuluşu için mücadele etmeliyiz. Son söz olarak diyoruz ki; evet, ümmetin kurtuluşu Kudüs’ün kurtuluşundan geçer.” 

Bu haber toplam 603 defa okunmuştur.
Etiketler: , , , , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Tarsus Medya ©2010 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): 1