:

:

:

Ümit var olunuz zafer İslamın'dır

22 Temmuz 2017 Cumartesi 15:50
Oğuz Obut

 

“Ümitvar olunuz zira gelecek inkılap içerisinde en gür seda İslamın sedası olacaktır.” Bediüzzaman bu kelimelerden oluşan cümleyi haykırırken İslam’a ve İslami tüm değerlere savaş açılmış, Müslüman alimler darağaçlarında sallandırılmış, işkence ve hapishaneler Müslümanlara barınak yapılmış, ilim yuvaları kapatılmış, Müslümanlar sahipsiz bırakılmış, zalim ve despot cellatlar Müslüman avına çıkmış ve kendilerini uydurduğu orman kanunlarıyla zulümler yapmaktaydılar.

 

 Tüm bunlar yetmezmiş gibi Müslümanların direnci kırılmış, yaşanılan hadiseler karşısında karamsarlık bulutları onları sarmış ve çaresizlik girdabında garip bırakılmışlardı. İşte böylesine karanlıklarla dolu zulümlerin kol gezdiği ortamda korkusuz bir İslam kahramanı gelecek vaad eden bir haykırış geçekleştiriyor. Bir haykırışın hakikatinde geleceğin Müslümanların olduğunu karanlığın aydınlık karşısında yok olmaya mahkum olduğunu dile getiriyor. Ama bunu laf olsun diye değil, masa kaşında fil dişinden yapılan kulelerde ayak ayaküstüne atarak değil, keyif ve eğlence ortamında değil tüm bunların aksine sürgün ve zindanlarda, işkence hanelerde, zulüm dolu mekanlarda haykırıyor bu hakikati.

 

 Çünkü hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okur düsturunu şiar edinerek Müslümanlara sesleniyor. Sabredin, azmedin, mücadele edin gerçekten inanmışsanız üstün gelecek olan sizlersiniz, zaferler sizindir, ümit var olun ve gevşemeyin. İslami günler yakındır, bu zor zamanlar geçecek ve kış bahara çevrilecektir, yeter ki üzülmeyin gevşemeyin ve değerlerinize sahip çıkan.

 

  Şuan 21.asrın ilk çeyreğindeyiz ve İslam ümmeti param parça, namlular mazlum ve mustazaf Müslümanlara çevrilmiş, İslam beldeleri harap edilmiş, emperyalistlerin satılmış uşakları cellat elbiseleri giymiş Müslüman kanına doymamakta ve mazlumların feryatları arşı inletmekte. Müslümanların kanları oluk oluk akmakta, namuslar ırzlar çiğnenmekte, küçücük yavrular daha hayatı tanımadan katledilmekte… tüm bunlar yetmezmiş gibi Müslümanlar savrulmuş, namlular kardeşini ara olmuş, zillet elbisesine bürünmüş, zalime teslim olunmuş bir vaziyet meydanda görünmektedir. Şuan anki durum tam bir kaos, çaresizlik, gariplik halidir. Peki bu böyle devam mı edecek…

 

Allah aşkına atın bu düşünceleri, bırakın karamsarlığı ve unutmayıp haykırın şu hakikati “Üzülmeyin gevşemeyin eğer gerçekten iman etmişseniz üstün gelecek olanlar sizlersiniz.” Bu ayeti düstur edinelim ve her yerde haykıralım zafer inananlarındır diye. Birbirlerimiz kusurlarını bırakıp kardeşlik hukukuna sarılalım, kardeş olma bilinciyle hareket edip bir binanın birbirine kenetlenmiş tuğlaları gibi olalım ve Allah’ın ipine topluca sımsıkı sarılalım ve böyle bir mücadele gerçekleştirelim. Vallahi o zaman Müslümanlar zafere erecektir. Yeter ki iman edip bir tespihin taneleri gibi olalım ve hak yolda sabır ve zikirle en güzel gayreti ortaya koyalım.

 

Günümüz dünyasındaki yaşanan olumsuzluklara bakıp yese düşmeyelim ve karamsarlığa kapılmayalım ve daima şuna hatırlayalım. Hendekler kazılırken bir kayayla karşılaşır Müslümanlar ve durum peygambere bildirilince peygamber(as) hendekte bulunan kayaya Allahu Ekber diyerek 3 vuruştu o kayayı parçalamaktadır. Tabi kayayı parçalarken geleceğe mesajlar iletir… Allahu Ekber Şamın anahtarları verildi, Allahu Ekber İran diyarının anahtarları verildi, Allahu Ekber Yeman’in anahtarları veridi diye haykırıken ki durumu hatırlayalım. Peygamber(as) bunları söylerken münafıklar ise şöyle diyerek  hem alay etmekte hem de realitenin böyle bir şey için imkansız gibi görünmekte olduğunu ifade ediyorlardı; “biz tek başımıza tuvaletimiz yapmaya gidemiyorken Muhammed çıkmış Bizans’tan, İran’dan söz ediyor.” 

 

Ne kadar ilginç bir tablo bir savaş hazırlığı yapılmakta ve belki de birkaç gün sonra Müslümanlar yok edilecek. Ama peygamber(as) çok sıkıntılı bir savaş içerinde bile devrin süper güçlerinin Müslümanların eline geçeceğinden söz ediyor. El Hak Hendek savaşından kısa bir zaman sonra bu vaad gerçekleşiyor ve o dönemin zalim ve müstekbir güçleri tek tek islamın hakimiyeti altına giriyor.

 

İşte 21. asrın Müslümanları olarak bizlerde günümüz zulümlerinin katliamlarının savaşlarının ortasındayız. İşte gelecek: vallahi Müslümanlar ihtilaflarını bir kenara bırakıp bir ve beraberlik içinde zalimlere despotlara alçaklara karşı izzetlice durursak kıssa bir zaman sonra ABD’nin Rusya’nın Çin’in İsrail’in ve AB’nin yerle bir olduğunu göreceğiz inşallah. Allah onların zulümlerinin hesabını inşallah Müslümanların elleriyle sorduracaktır. Yeter ki bu hakikatın ışığında kenetlenip birbirimize sahip çıkalım. Yeter ki Ey Allah’ın kulları kardeş olunuz düsturuyla hareket edelim. İşte o zaman gelecek bizimdir inşallah.

GELECEK İNANANLARINDIR

 

 

 

Bu yazı toplam 376 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın diğer makaleleri
  • Ümit var olunuz zafer İslamın'dır22 Temmuz 2017 Cumartesi 15:50
  • Tarsus Medya ©2010 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
    Tarsus Haberleri ,Tarsus ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Son Dakika ,Tren Saatleri ,Hava Durumu
    Oluşturma süresi(ms): 1