Hoşgeldiniz  
tarsus iş ilanları Tarsus Emlak İlanları

Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Haziran da Açılıyor

Tarsus’ta inşaatı devan eden, Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatının en geç Haziran ayında tamamlanarak hizmete gireceği belirtildi.

Tarsus Medya | 12 Şubat 2013 - 16:26 - |

DSC_4001MERSİN- Tarsus’ta inşaatı devan eden, Tarsus Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatını gezen Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin en geç Haziran ayında tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

2011 yılının Aralık ayında Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaat bedelinin 4 milyon 500 bin lira olduğunu belirten Ahmet Tevfik Uzun, 5 bin 844 metre karelik arsa üzerine, oturum alanı 1034 metre kare olan zemin ile birlikte 5 katlı olmak üzere 5 bin 205 metre kare kapalı alana yapılmakta olduğunu ifade etti.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, engelliler ve yaşlılarla birlikte 40 ünitelik ağız ve diş sağlığı birimleri olacağını dile getiren Uzun, ”İçinde ameliyathanesi ve diğer birimleri bulunacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaat çalışmaları en geç haziran ayına kadar tamamlanmış olacak. Allah nasip ederse, Haziran ayı içerisinde bu güzel sağlık merkezini halkımızın hizmetine açacağız. Çevre düzenlemeleri ve tıbbi, teknik ve idari teçhizatlarının tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki haziran ayında halkımızın hizmetine girecek” diye konuştu.

Tarsus’a böyle bir eser kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Uzun, Sağlık Bakanlığı’nın şimdiye kadar Devlet Hastanelerinde verdiği ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi projeleriyle müstakil binalarda, çok daha güzel şartlarda, çok daha iyi sağlık hizmeti verme kararı aldıklarını ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini ve ilçede önemli bir boşluğu dolduracağını kaydetti.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ihalesi yapılırken ihata duvarı ile çevre düzenlemesinin unutulmuş olduğunu, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ile görüşerek, bunlar için ödenek çıkarılacağını dile getiren Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ”Ağız ve diş sağlığı hizmetleri hali hazırda Devlet Hastanesi binası içinde veriliyor. Bu yılın Haziran ayından itibaren 40 ünitesiyle Tarsus ve çevresine ağız ve diş sağlığı hizmeti sunacak “ şeklinde konuştu.

DSC_4002


4164 Kez Görüntülendi.
Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.
Etiketler:
_________________________________________________________________________________________ DİKKAT: Sitemizde yayınlanan normal ve özel haberleri kaynak göstermek koşulu ile kullanbilirsiniz. TarsusMedya.com'daki haberleri kaynak göstermeden yayınlayan site yöneticileri hakkında hukuk büromüzca yasal işlem başlatılacaktır _________________________________________________________________________________________
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2010 - 2015 ~ Tarsus Medya ~ Bütün Hakları Saklıdır - Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. ..
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle